لطفا کمی صبور باشید

راحت ترین و رایج ترین راه سفر به پاتایا از مسیر(بانکوک)

 

 

 

راحت ترین و رایج ترین راه سفر به پاتایا از  مسیر بانکوک استفاده از اتوبوس است . از ترمینال شرق (Ekamai) واقع در خیابان معروف Sukhumvit  از 5 صبح تا 10 شب هر 30 دقیقه یک اتوبوس کولردار به سمت شهر پاتایا حرکت می کند که معمولا نیازی به رزرو بلیط نیست و اگر شانس بیاورید کمتر از نیم ساعت در ترمینال منتظر می مانید.

(اگر که تور کامل پاتایا رو از آژانس ما بگیرید ترانسفر زمینی از بانکوک تا پاتایا و بلعکس با ماست)


قیمت بلیط یک طرفه  90 ฿بات است . همچنین اگر هتل شما در بانکوک از ترمینال Ekamai دور است می توانید از ترمینال شمال (Morchit) که از 5 صبح تا 7 شب هر نیم ساعت به سمت پاتایا اتوبوس دارد حرکت کنید .
ممکن است در سفرهای قبلی یا روی نقشه تایلند خط راه آهنی که از بانکوک و پاتایا می گذرد را دیده باشید و به این فکر افتاده باشید که از قطار استفاده کنید ولی من شدیدا توصیه می کنم قطار را فراموش کنید .
روزانه یک قطار از پاتایا ، از ایستگاهی که دقیقا جنب Siam Country Club واقع در شمال جاده Sukhumvit (با خیابان Sukhumvit در بانکوک اشتباه نشود ) حرکت می کند .
ساعت حرکت قطار 7 صبح است و به دلیل توقف های بسیار در تمام ایستگاه های بین راه بیشتر از 6 ساعت طول می کشد تا شما را به بانکوک برساند .
اگر بخواین هوایی بروید فرودگاه U-Tapao که نزدیک Sattahip در نزدیکی پاتایا قرار دارد در روز چند پرواز محدود دارد که اغلب آنها پرواز های چارتر (اختصاصی) هستند.که توصیه میکنماین رو هم انتخاب نکنید .
پس اگر به دنبال یک وسیله راحت و لوکس می گردیدمن به شما تاکسی را پیشنهاد می کنم . میتوانید با پرداخت 1000฿بات و کرایه یک تاکسی تویوتای نو ٬ خنک و راحت ٬ در کمتر از یک ساعت و نیم این مسیر را طی کنید.  ضمناَ مزیت تاکسی این است که ساعت حرکت کردن و همچنین توقف بین راه برای غذا یا موارد اضطراری !! دست خودتان است . تمام پمپ بنزین های بین راه دستشویی و فروشگاه دارند,تو مسیر
مک دونالد و  KFC هم زیاده.

دانش ما نتیجه تجربیات خوب و بد دیروز ماست فرهنگ ما و ماندگاری ما ایجاب می کند مشتری مداری سرلوحه کارهایمان باشد.