لطفا کمی صبور باشید

جنجالی ترین جشن لوی كراتونگ ماه کامل تایلند

هر ساله در شب ماه کامل از دوازدهمین ماه تقویم قمری تایلند جنجالی ترین جشن لوی گراتونگ ماه کامل تایلند ، برگزار می شود که یکی از زیباترین و محبوب ترین جشن های کشور تایلند نام دارد، این جشن معمولا در تقویم میلادی روزی از ماه نوامبر است.

 

 

 

 

این مراسم برای گردشگران موقعیتی مناسب است، چراکه می‌توانند از نزدیک با فرهنگ مردم این بخش از آسیا آشنا شوند. لوی به معنای شناور کردن و گراتونگ به معنای کلکی به شکل نیلوفر آبی و ساخته شده از برگ موز است.

 

 

 

در شامگاه این روز بسیاری از مردم به کانال یا رودخانه نزدیک محل سکونت خود می روند تا کلک های خود را که شمع و عود روی آن را روشن کرده اند، برای ادای احترام و تشکر از الهه آبها، در رود رها کرده و تمام کینه ها، خشم و پلیدی ها ار از خود دور کنند.

 

 

 

مردم هم چنین ناخن و موی خود را کوتاه کرده و آن را همراه با کلک خود رها می کنند تا ناپاکی ها را از وجود خود پاک کنند، آنها بر این باورند که این کار برای آنها خوش شانسی می آورد و گناه و بدی را دور می کند. چولی سینچای، از اهالی بانکوک:

“من برای صلح، همبستگی و شادی در کشورم دعا کردم و سلامتی و طول عمر خودم را آرزو کردم.”

 

 


کلک ها و قایق هایی که از پوست و برگ درخت موز ساخته شده و با یک گل، یک شمع و ۳ عدد عود و سکه تزیین می شود. پیش از رها کردن آن در آب، شمع ها را روشن می کنند . تایلندی ها معمولا هنگام رها کردن قایق خود در آب آرزویی می کنند و بسیاری باور دارند که اگر شمع آنها تا زمانی که از دیدرس خارج نشده، روشن بماند، آرزوی آنها برآورده خواهد شد.

 

 

 

این مراسم که یکی از شادترین جشن های تایلند به شمار می رود، در سراسر كشور تایلند و به طور خاص در شهر سوخوتای (Sukhothai)، پایتخت سابق تایلند ، برگزار می شود.

در چیانگ مای ، یک روز قبل از لوی گراتونگ، کامل شدن قرص ماه و مراسم لوی کاتونگ را جشن می گیرند و فانوس های خود که به شکل بالون هستند را در شامگاه این روز رها می کنند تا بد اقبالی از آنها دور شود و نور فانوس راه درست را در زندگی به آنها نشان دهد.

 

 

خواندن 308 بار
  • نظرات
  • همین نویسنده

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دانش ما نتیجه تجربیات خوب و بد دیروز ماست فرهنگ ما و ماندگاری ما ایجاب می کند مشتری مداری سرلوحه کارهایمان باشد.