لطفا کمی صبور باشید

موزه دیدنی عروسک بانکوک

موزه عروسک بانکوک Bangkok Doll Museum یکی از جذاب ترین موزه های تایلند است که در سال 1957 توسط خانم تانگ گان جانتاویمون (عروسک ساز مشهور تایلندی که در مدرسه عروسک اوزاوا توکیو ، آموزش دیده بود) ساخته شده است، این موزه دارای بیش از 400 عروسک دست ساز تایلندی و بین المللی است. در سال 1987 موزه عروسک بانکوک برنده جایزه اول مسابقه فرهنگ عامه عروسک در کراکوف لهستان شد . این موزه برای گردشگران تور تایلند بسیار جذاب است، مخصوصا کسانی که با کودکانشان سفر می کنند.

 


موزه عروسک بانکوک یکی از دیدنی های تایلند است که در خیابان راچاپا روپ قرار دارد . عروسک های این موزه ، عروسک های مشهور جهان هستند . این مکان هم به عنوان موزه و هم به عنوان کارگاه عروسک سازی است. کارخانه ای برای تولید انواع عروسک های دستی و نمایشگاهی برای نمایش عروسک های مشهور جهانی . عروسک هاس سنتی در طرح ها ، اندازه و شکل های مختلفی هستند که معرف هنرهای پیچیده تایلندی است .

 

موزخ عروسک یکی از بهترین موزه های بانکوک است که هزاران نفر را با تور بانکوک به خود جذب می کند . در این موزه به وسیله عروسک ها جنبه های موضوعی از زندگی روستایی در تایلند ، قبایل تپه در شمال تایلند و لباس های سنتی تایلند به نمایش گذاشته شده است . یک بخش از موزه نیز به نمایش لباس های سنتی جهان از جمله کشورهای اروپای مرکزی مانند لهستان، روسیه، مجارستان و یونان ، اختصاص دارد .

یکی از نکات برجسته موزه ، مجموعه عروسک های کاراکتر درام رقص خون است که نیروهای خوب و شر را به تصویر کشیده اند . ماسک مینیاتوری خون نیز در این نمایش به نمایش گذاشته شده است . می توانید به عنوان سوغات نیز از فروشگاه های این موزه ، عروسک خریداری کنید .

خواندن 347 بار
  • نظرات
  • همین نویسنده

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دانش ما نتیجه تجربیات خوب و بد دیروز ماست فرهنگ ما و ماندگاری ما ایجاب می کند مشتری مداری سرلوحه کارهایمان باشد.