لطفا کمی صبور باشید
خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 150

گرد همایی فیل ها در سورین

گرد همایی فیل ها در سورین

Surin Elephant Round-Up

تایلند کشوری است که سرگرمی‌های خاصی برای گردشگران خود به همراه دارد. بی‌تردید یکی از جذاب‌ترین جاذبه‌های گردشگری تایلند را  می توان فستیوال‌های مختلف آن دانست. تعداد جشن‌ها و فستیوال‌هایی که سالانه در تایلند برگزار می‌شوند بسیار زیاد است.

گرد همایی فیل ها در سورین
سورین در فاصله ی 725 متری شرق بانکوک در نزدیکی مرز تایلند و کامبوج قرار دارد و هر ساله در تعطیلات آخر هفته در ماه نوامبر گردهمایی فیل ها در سورین برگزار می شود. این فستیوال از صبح روز جمعه، با حرکت دست جمعی صد ها فیل از بیرون شهر به سمت استادیوم  “سری نارونگ” در جنوبی ترین نقطه شهر آغاز می شود و به فیل های تربیت شده از غذاهایی که در این مسیر قرار داده شده پیشکش می شود. این فستیوال طی گذر زمان در بین مردم رشد کرد تا جایی که امروزه جمعیت زیادی برای دیدن این گردهمایی از نوع غول آساترین پستاندار خشکی، در سورین جمع می شوند. نمایش فیل ها تا آخرین روز تعطیلات ادامه پیدا می کند و در پایان، نمایش با اجرای ۲۰۰۰ فیل که به شکلی سنتی آراسته شده اند به اوج خود می رسد.


این سنت زیبا توسط ماهوت ها (فیل سواران و تعلیم دهندۀ آن ها) به حد اعلای خود می رسد و این به گونه ای ست که به راحتی می توان سورین را به نسبت شهرهای دیگر با سنت مشابه پیشرو دانست. این فستیوال با صبحانه دادن به 300 فیل شروع می شود (روز قبل از روز اصلی جشن). در این روز در خیابان اصلی سورین فیل ها به همراه کاروانی عظیم با موسیقی مسافت زیادی را طی نموده و در آخر توسط میزهای بزرگی از میوه از این موجودات بزرگ پذیرایی می شود.


  • نظرات
  • همین نویسنده
  • مطالب مشابه

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دانش ما نتیجه تجربیات خوب و بد دیروز ماست فرهنگ ما و ماندگاری ما ایجاب می کند مشتری مداری سرلوحه کارهایمان باشد.